همیشه نباید از روی ظاهر قضاوت کرد، گاهی بعضی چیزها در عین معصوم بودن بسیار خطرناک می باشند. در اینجا منظور ما رودخانه ای خطرناک به نام بولتون استیری است که افراد زیادی را در دام خود گرفتار کرده و قربانیان زیادی داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این نهر وحشی بیشتر آشنا کنیم.


در کشور انگلستان و در شهر یورکشایر، بین برج باردن و صومعه ی بولتون، خطرناک ترین دام و تله نهفته است. نهری که به ظاهر آرام و مهربان اما در واقع کشنده است. در زیر نهر بولتون استرید در انگلستان، شکاف عمیقی وجود دارد که جریان های زیر آبی عمیق و قدرتمندی دارد و هر کسی که در آن بیفتد را به داخل خود می کشد و مرگ او حتمی است.

این باور وجود دارد که تا حالا حتی یک نفر هم نتوانسته از آن زنده به بیرون بیاید و حتی اجساد و بدن های آنها هم کشف نشده است. برای این که بیشتر درک کنید که چطور ممکن است یک نهر به این کوچکی چنین شهرت مهلک و کشنده ای داشته باشد، بهتر است که کمی بیشتر این نهر را بشناسیم. برای این منظور باید خودمان را به بالای نهر برسانیم.

در کمتر از ۱۰۰ متر، این نهر کوچک به یک رودخانه ی مهم تقسیم می شود، این رودخانه در ابتدا قدرت چندانی ندارد اما همین که به صومعه ی بولتون می رسد، به آب قدرت و سرعت خارج از تصوری می دهد. در زیر این نهار، غارها و تونل های زیادی وجود دارد که مقداری از آب رودخانه را در خود نگه می دارد و واقعا هیچ کس نمی هنور نمی داند که عمق این غاهای زیر آبی چقدر است.

در ظاهر، این نهر بسیار آرام و ملایم به نظر می رسد و انشعابات این نهر به اندازه ای نزدیک به هم به نظر می رسند که این تصور را به وجود می آورند که می توان در آنها شنا کرد و یا حتی می توان روی سنگ های این نهر راه رفت چون به ظاهر فقط تا قوزک پا عمق دارند. به نظر می رسد که کلمه ی استرید از واژه ی stride به معنای قدم و گام برداشته شده است، اما اگر خوب نگاه کنید می بینید که روی درختان اطراف این نهر تابلوهایی زده شده است که همگی شان، افراد را از جهش روی این نهر قاطعا نهی می کنند و آن را بسیار خطرناک می دانند. چرا که داستان های زیادی وجود دارد که نشان می دهد انسان هایی که سعی کرده اند تا از روی این نهر بپرند، سر خورده اند و بعد داخل نهر افتاده و جانشان را از دست داده اند.
خانواده ای زیادی در یورکشایر انگلستان و در این منطقه زندگی می کنند که هنوز هم مرگ عزیران از دست رفته شان را از این نهر داغدارند.