زمین گاهی با هنرمندی خود پدیده هایی را به وجود می آورد که انسان را به حیرت می اندازد. در جهان مناطقی هست که هر ساله گردشگران فراوانی را به سمت خود می کشاند. تماشا کردن این پدیده ها آرامش دهنده است و می تواند حس خوبی در انسان ایجاد کند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین و شگفت انگیزترین هنرمندی های طبیعت آشنا کنیم.توپ های آتشین ناگا: رودخانه مکونگ هر سال در ماه اکتبر توپ های آتشین پرتاب می کند
اگر در امتداد یک رودخانه گرمسیری در شب قدم بزنید و رودخانه ناگهان شروع به پرتاب توپ هایی از نور قرمز به اندازه تخم مرغ کند، چه کار می کنید؟ این دقیقا همان چیزی است که هر سال در ماه اکتبر در امتداد رودخانه مکونگ (لائوس) اتفاق می افتد. این پدیده به عنوان توپ های آتشین ناگا شناخته شده است. این توپ های آتشین از اسراری بود که علم تا سال ۲۰۱۴ از پاسخی برای علت پدید آمدنش عاجز بود. از آن پس این پدیده توسط وزارت علوم به عنوان اتفاق طبیعی تایید شد که از گاز قابل اشتعال فسفین ناشی می شود. پدیده توپ های آتشین ناگا در دوران باستان به خوبی پذیرش نشده اند.

مهاجرت خرچنگ جزیره کریسمس
بیشتر گونه ها باید برای تولید نسل و محافظت از خود در هنگام شرایط سخت آب و هوایی مهاجرت کنند. این دقیقا همان کاری است که خرچنگ قرمز جزیره کریسمس انجام می دهد. این مخلوقات کوچک راه خود را از جنگل به ساحل باز می کنند تا در آنجا تخم ریزی کنند و این آغاز فصل بارندگی است که آن ها را تحریک می کند مهاجرت سالیانه خود را شروع کنند. در هنگام مهاجرت این خرچنگ ها انگار جزیره با فرشی سراسر قرمز پوشیده شده است باور نکردنی نیست اما هزاران نفر از مردم برای مشاهده این پدیده به جزیره سفر می کنند. نمایش روشن چنین شگفتی، بسیاری از جاده ها را در جزیره وادار به بسته شدن می کند. این خرچنگ ها توسط قانون محافظت می شوند چنانکه از بازدیدکنندگان تقاضا می شود تا به جای استفاده از وسایل نقلیه پیاده راه بروند.

تونل ویستریا، ژاپن: تونل گل
راه رفتن در طول تونل ویستریا در باغ کاواچی فوجی رویایی و فراموش نشدنی است. گذرگاه رنگارنگی که انگار با مدادهای رنگی نقاشی شده محیطی افسانه ای و تماشایی را به وجود آورده که هرگز دوست ندارید آن را ترک کنید.

تپه فجادا، ایالات متحده آمریکا: خنجر خورشید
در سال ۱۹۷۷ محقق آنا سوفایر در حالی که در منطقه چاکو کانیون کاوش می کرد، شاهد سه قطعه سنگ بود که بر صخره و چند سنگ نگاره مارپیچی تکیه کرده بودند. آنا با شک به آرایش سنگ ها در زمان های مختلف در طول سال به سایت بازگشت. آنچه که او مشاهده کرد شگفت آور بود! در انقلاب تابستانی، تنها یک شعاع نقره ای از نور خورشید- که او به آن لقب “خنجر خورشید” را داد، در بالای مارپیچ بزرگتر ظاهر شد که راه خود را به سمت مرکز “برش” می داد و در نتیجه برش، مارپیچ به دو نیم تقسیم می شد. باز هم در نقطه انقلاب زمستانی، دو خنجر نور برای حدود یک ساعت ظاهر می شد که در آن دقیقا مارپیچ بزرگ را چارچوب بندی می کردند. اگرچه هدف از چنین نمایش نوری روشن نیست، اما قطعا به آگاهی و قدردانی مردم بومی ساکن در زمان های تاریخی از خورشید اشاره می کند.